Czego chcesz zamiast rezultatów, które masz

Czego chcesz zamiast rezultatów, które masz? Są dni, kiedy wszystko samo się układa i są takie, które wymagają zwielokrotnionych nakładów na te same rezultaty.  Znam to też i wiem, że sytuacja się zmieni. Mało tego, mamy wpływ na tempo powrotu do stanu płynności i satysfakcji. Jest na pewno wiele sposobów, by na nowo ten przepływ udrożnić. Nie chcę dawać gotowych, ponieważ… będą moimi sposobami. Coś ważnego jednak chcę Ci na takie momenty dać.

Po pierwsze, choć na małą chwilę zatrzymaj się. Zjedź na pobocze, a jeszcze lepiej do najbliższego malowniczego miejsca, wysiądź z samochodu i oddychaj. I popatrz na coś co ci sprawia przyjemność. Po prostu poczuj tę chwilę, to piękno, tę przyjemność. I oddychaj.

Masz prawo mieć chwile, w których „nie wiesz”. Takie chwile, jeśli ich nie przeoczymy, mogą nam powiedzieć o tym, czego naprawdę chcemy. Nasze cele, nasze marzenia, z których kursu zboczyliśmy, realizując oczekiwania innych ludzi, dopominają się czasem w ten sposób o zauważenie. Albo coś innego w nas prosi o uwagę.

Pisałam już o pytaniach zmieniających, tak ważnych w miejsce cisnących się myśli, które niosą przekonania, o tym jakie powinny być cele, ja je realizować. A tu, piętrzą się trudności, kłopoty, przychodzi zmęczenie, a nawet otępienie i czujemy się jakby ktoś nam wyssał kreatywność i inteligencję. Frustracja odbija się na naszym zachowaniu i niszczy relacje aż… nie zobaczymy wiadomości.

Dotychczasowy sposób przestał dla nas działać. Czego chcesz zamiast? Potrzebna jest nowa perspektywa, nowa sytuacja, by powrócić do dobrze znanego i uwielbianego przez nas stanu, kiedy czujemy, że wszystko jakby samo się układa i szybujemy na wznoszących prądach, błyskotliwie i twórczo sterując naszymi umiejętnościami. A jaki fun przy tym, prawda?

Jednak teraz jesteś w tym momencie, kiedy oddychasz i masz chwilę przerwy, by wrócić za chwilę do rzeczywistości. Jak możesz spojrzeć na tę sytuację inaczej? Jakie do tej pory założenia przyjmowałeś? Czego możesz się nauczyć i jakiego dokonasz wyboru, wiedząc, że go masz?

Kiedy zaciekawisz się pojawiającym się nowym obrazem sytuacji, odpowiesz sobie na pytania, możesz przebudować strategię działania i zmienić dotychczasowy bieg wydarzeń i emocje z nim związane.

Życzę Ci jak najwięcej podekscytowania i przyjemności.

 

Napisz komentarz

Scroll Up